18.část

18. července 2012 v 10:00 | Nika |  --Prázdniny v ... ehm ... tam
- PŘEDNASTAVENO -
18.část


"No do řiti?" promnula jsem si znova oči, na nic jsem si nepamatovala a jen matně vzpomínala na útržky z tanečního parketu.

,Od teď už žádné bary, hlavně ne s klukama!' rozhodla jsem se v duchu a snažila se vymotat z tlusté peřiny. Jen co jsem konečně došlápla bosýma nohama na parkety a postavila se, mně zradili kolena. Žuchla jsem sebou a cítila pálivou bolest. ,Jak se někdo může do řiti spálit na parketách?' Začala jsem si hladit červená místa po celé délce od kolenou po kotníky, sedla jsem si zpátky na extrémně pohodlné letiště a zase se rozhlížela po pokoji.
"Jeje, už ses nám probudila!" vletěl do pokoje Liam. "No, jo…kde to jsem?" snažila jsem se znít v pohodě, ale pravdou je, že dokud tam nepřišel Liam byla jsem slušně vystrašená. Přeci jen, kdo ví, co se stalo…
"Kdybyste nebyli tak protivné, někdy sem došli a prošli si pokoje, teď by ses mě tak hloupě neptala." Řekl s domýšlivím úšklebkem a opřel se o futra dveří.
"jasné…tak kde to jsem?" vyštěkla jsem, nechtěla jsem být protivná, ale moje hlava se asi seznámila s drtičkou na odpadky a jeho keci o tom, jak jsme hloupé, mě nějak nebrali.
"U nás doma, v pokoji pro hosty, Max napadlo, že by nebylo zrovna nejlepší tě takhle donést před Johna, takže jste tady přespali a u vás jsme nakecali, že si pouštíme DVDéčko. Chceš ji zavolat?" Moc mile se usmál, ano, přesně tohle jsem teď vážně potřebovala, milí úsměv a žádné přednášky o chování… atd. Max je vážně zlatíčko, že jí to napadlo. "nebo by, jsi to zvládla dolů sama?" zeptal se po chvíli.
"Zvládnu to…" kývla jsem a nechala Liama ať mi pomůže na nohy. On se však zastavil v půlce pohybu a zahleděl se na mé rudé nohy. "Jen co se probudíš, se chceš už zmrzačit, jo?" v jeho hlase jsem cítila jisté pobavení na mou osobu, ale snažil se to zadržovat, jak jen to šlo.
"Bože, radši mi pomoz chytit rovnováhu, ať můžeme jít" protočila jsem oči.
Povedlo se, rovnováha přišla celkem rychle a já se zase cítila jako normální člověk s mega bolestí hlavy. Liam mě začal pomalu pouštět … "BUM" Samozřejmě, proč si neudělat další trapas a ještě líp, víc si nerozdělat ty pitomé nohy, že jo?! Liam se tentokrát už neudržel a začal se řehtat na celé kolo. No tak jsem spadla, jako by se mu to už někdy nestalo. "Radši….." snažil se koktat ve smíchu "….ti … ji dovedu sem!" Vyzvedl mě na postel a odešel z místnosti.


Pohled Liama:
Rychle jsem seběhl schody a pořád s bolestí v břiše oznámil Max, že na ni mrs. Kocovina čeká.
Sedl jsem si vedle na půl mrtvého Harryho a zíral někam do blba. Nevím, nad čím jsem přemýšlel … vážně nemám prostě vůbec ponětí, možná nad včerejškem nebo nad Max, těžko říct.
"Liame?" drkl do mě Niall. Podíval jsem se na zemi sedícího blonďáčka a kývl na znamení ,Co je?'
"Jsi tady nebo zase někde lítáš?" pousmál se.
"Jdu si udělat čaj, chce někdo?" rychle jsem se postavil a mířil si to rovnou do kuchyně. "kafe!" zařvali oba dva, co seděli v obýváku, jednohlasně.
Nalil jsem do konvice dost vody na 3 hrnky a ještě něco navíc, opřel se o linku a začal zase přemýšlet, kdo ví nad čím.
"Asi už půjdeme" vyrušil mě až příliš známý hlas - Max.
"Proč?" nechápavě jsem se na ni otočil. Stála opřená o kousek prázdné stěny, ruce skřížené na prsou. Konečně jsem si ji mohl prohlídnout, celé ráno - vlastně od toho co jsem se vyhrabal z postele a přišel do obýváku - přes sebe měla hozenou deku, a když jsem jí řekl, že má jít za Cass, jen rychle proběhla a ještě k tomu za mnou, takže jsem na ni pořádný výhled neměl.
Měla na sobě jen nějaké dlouhé tričko se šíleným obličejem nějaké mrtvolky. Večer, když šla Johnovy oznámit, že Cass usnula u filmu, si přinesla pyžamo, takže jsem neměl to potěšení jí něco půjčit - celkem škoda, chtěl bych ji vidět v některém z mích triček.
Tričko jí končilo kousek pod zadečkem a její štíhlé, krásné nohy končili v Louisových papučích. Vlasy měla všelijak rozházené, ale slušelo jí to, takový správný culík.
"No, tak Cass je už vzhůru, tak prostě …" nevěděla jak to okomentovat.
"Prostě chceš už vypadnout, že jo?" dokončil jsem za ni.
"A víš, že vlastně jo…" zřejmě jsem to tím mým dokončením slušně pokazil, její pohled se zase změnil na ten ledový, který mě probodával.
"Proč si na mě tak hnusná?"
"Domysli si to, díky za to přespání" odešla naštvaná a zřejmě už u nás nikdy nepřespí.
___________________________________
Otázky:
1) Zachovala se Max přecitlivěle? Nebo to byla chyba Liama?
2) Přespí u nich ještě někdy? :DD (nic lepšího mě nenapadlo, no!)
 


Komentáře

1 *Anny* *Anny* | Web | 18. července 2012 v 10:54 | Reagovat

1. Chyba to byla Liama :D
2. Doufám že ano :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama